Pracujete z domu? Zariaďte si štýlovú kanceláriu na zvýšenie produktivity a kreativity

Aktuálne pracuje čoraz viac ľudí z domu. Niektorým to vyhovuje viac a niektorým zas menej. Najdôležitejšie je, aby ste mali vyhradený konkrétny priestor na prácu a nepracovali napríklad z postele alebo gauča. To potom môže spôsobovať nedostatok oddychu, prepracovanosť a rovnako aj nechuť do práce. Ak si vytvoríte pracovné miesto, ktoré bude štýlové a budú tam použité správne prvky, tak sa môže vaša kreativita aj produktivita zvýšiť. Ako na to?

Pracujete z domu? Zariaďte si štýlovú kanceláriu na zvýšenie produktivity a kreativity (Foto: unsplash.com)

Základy kancelárie

Tak ako má spálňa základné prvky posteľ, nočné stolíky a skrine, kuchyňa má kuchynskú linku, chladničku a jedálenský stôl, tak aj kancelária má svoje základné časti, ktoré by nemali chýbať. V prvom rade je to pracovný stôl. Dajte si záležať, aby bol vyrobený z kvalitného materiálu a bol dostatočne stabilný. Keďže ho používate každý deň a zaťažujete ho, tak by sa nekvalitný stôl mohol rýchlo opotrebovať.

Ďalším zo základných prvkov je pracovná stolička, ktorá je asi najviac kľúčovým prvkom. Mala by správne sedieť k stolu, aby ste boli v dobrej výške, no väčšina takýchto stoličiek je v tejto dobe už nastaviteľných. Nemali by ste zabúdať ani na ergonomický tvar, prispôsobený správnemu držaniu tela a podopieraniu chrbtice. Ak preferujete pracovať večer, tak by vám v kancelárií nemalo chýbať kvalitné svetlo. Ideálne je mať na strope jedno hlavné svetlo a na stole menšiu lampu, keď už nebudete chcieť svietiť na celý dom. Počas dňa by malo byť v miestnosti dostatok prirodzeného svetla, takže sú najlepšie veľké okná a záclony.  Ak by ste si chceli v miestnosti zatieniť aj počas dňa a pracovať len pri menšej lampe na stole, tak si zaobstarajte na okná žalúzie alebo závesy.

Pracujete z domu? Zariaďte si štýlovú kanceláriu na zvýšenie produktivity a kreativity (Foto: unsplash.com)

Nezabúdajte na doplnky

V kancelárií sú veľmi dôležité aj doplnky, pretože vďaka nim vyzerá priestor útulnejšie a personalizovane. Samozrejme, tu už máte voľnú ruku a musíte si vybrať to, čo sa vám páči. Všetky veci, ktoré si kúpite by mali byť zladené do jednotného štýlu a zároveň by mali mať praktický účel. Je to napríklad nástenka, stojan s kancelárskymi potrebami, koberec, kvety, tapety, zrkadlá alebo obrazy. Fantázií sa medze nekladú, no určite by mala kancelária pôsobiť priestranne a profesionálne.

About the author

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!