Ako na správne čistenie toalety? Máme pre vás tipy na správne upratovanie

Keď sa povie čistenie záchodovej misy, tak sa každý z nás zatvári znechutene, no povedzme si úprimne, niekto to predsa len urobiť musí. Nie je predsa nič horšie, keď je špinavý a zanedbaný záchod. Rovnako dôležité je to je aj z hygienického hľadiska. Správna technika a kvalitné čistiace prostriedky nám túto prácu uľahčia a aj záchod bude rýchlejšie čistý. V dnešnom článku vám teda dáme tipy na to, ako čo najrýchlejšie a najefektívnejšie vyčistiť toaletu. 

Ako na správne čistenie toalety? Máme pre vás tipy na správne upratovanie (Foto: pixabay.com)

Potrebná výbava

Na to, aby sme sa zbavili všetkých baktérií a špiny v toalete používame často množstvo silných chemických čistiacich prostriedkov. Preto si treba ochrániť časti tela, ktoré môžu byť pri čistení ohrozené – sú to hlavne ruky a oči. Okrem toho budete ešte potrebovať záchodovú kefu, ktorou celý záchod vyčistíte, WC čistič – či už doma vyrobený alebo z drogérie. Papierové utierky a dezinfekčný prípravok budete potrebovať na vyčistenie vonkajšej časti záchoda. 

Správna technika

Ako prvé by ste mali vyčistiť vonkajšok záchoda. Nastriekajte po celej ploche dezinfekčný prostriedok a nechajte ho pôsobiť aspoň 10 minút, takže sa prostriedku podarí zničiť všetky baktérie a rozpustiť špinu. Vyhnite sa tomu, že použijete prostriedok na čistenie vnútra záchoda aj na vonkajšie časti. 

Vnútro WC vyčistite prostriedkom, ktorý je na to určený a opäť ho nechajte pôsobiť. Následne potom už len toaletu spláchnite a potom ho dočistite záchodovou kefou. Pri používaní prostriedkov nemiešajte prírodné a chemické, vyberte si len jednu kategóriu. Záchodovú dosku si nechajte na koniec – stačí na ňu nastriekať dezinfekčný prostriedok a potom ju dočista vyutierať.  

About the author

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!