Zvažujete, či z vašej domácnosti urobiť inteligentnú? Tu sú fakty a mýty, ktorých sa ľudia najčastejšie boja!

Inteligentná smart domácnosť ponúka mnoho výhod, ktoré môžu zvýšiť komfort, bezpečnosť a efektivitu vášho každodenného života. Koluje však o nej aj mnoho mýtov, ktoré sa nezakladajú na realite, preto má mnoho ľudí zo slovného spojenia “smart domácnosť” strach. Čo je teda realita a čo iba mýtus?

Zvažujete, či z vašej domácnosti urobiť inteligentnú? Tu sú fakty a mýty, ktorých sa ľudia najčastejšie boja!
(zdroj: unsplash.com)

Nie je to budúcnosť ako z filmu

Hlasoví asistenti, robotické vysávače, systémy generujúce reklamy podľa našich preferencií – to je súčasná doba, o ktorej naši rodičia a starí rodičia pred niekoľkými rokmi ani nesnívali. Inteligentná domácnosť však nie je sci-fi, ako nás strašia v apokalyptických filmoch. V prvom rade je jej cieľom automatizovať, čiže riadiť úkony ako kúrenie, vetranie, osvetlenie a vypínanie alebo zapínanie elektrických spotrebičov. Hlavnou výhodou je šetrenie, a teraz nehovoríme len o peniazoch za energie. Šetrí totiž aj váš čas, ktorý je vzácnejší, než financie. S tým súvisí aj druhá veľká výhoda smart domácností, a tou je pohodlie. Tým, že môžete ovládať osvetlenie, klimatizáciu, spotrebiče a iné zariadenia iba pomocou svojho telefónu, nemusíte ani vstať zo stoličky alebo prejsť po byte. Vyberte si len tie najlepšie spotrebiče za skvelé ceny, k čomu vám môže pomôcť aj tento Alza zľavový kupón.

“Nezvládnem ovládanie” – mýtus, alebo fakt?

Teraz sa pozrime na ďalšie mýty o tom, čo si ľudia často o inteligentných domácnostiach myslia. “Ak si doma nainštalujem smart technológie, budú ma neustále odpočúvať”. Mýtus. Hlasový asistent vás začne počúvať až v momente, keď poviete heslo. Zároveň si všetky svoje minulé požiadavky či omyly môžete vymazať. Je faktom, že na nainštalovanie smart domácnosti budete potrebovať odborníka, no mnohé smart spotrebiče dokážete so systémom inteligentného riadenia prepojiť aj sami. Kúpte si preto spotrebiče, ktoré budú naozaj šikovné a za dobrú cenu – odporúčame použiť Mall zľavový kupón. Ich následné ovládanie je veľmi intuitívne, preto sa nemusíte báť, že to nezvládnu vaše deti, poprípade seniori a ľudia, ktorí nie sú technologicky zdatní.

Smart domácnosť môžete mať len v jednej miestnosti

Mnohí ľudia si tiež myslia, že inteligentná domácnosť znamená nutné prepojenie všetkých spotrebičov a elektroniky, ktorú doma majú. Nie je to pravda – môžete si vybrať iba jednu oblasť, napríklad kuchyňu alebo kúrenie. Keď však budete vyberať systém inteligentného zariadenia, vyberajte taký, ktorý je kompaktibilný s čo najväčším počtom zariadení, aby ste následne, keď si to rozmyslíte, nemuseli inštalovať nové ovládacie prvky alebo aplikácie. Na nákup inteligentných systémov a spotrebičov, ktoré sa na nich dajú napojiť, môžete využiť aj Planeo zľavový kupón, ktorý vám pomôže ušetriť. Posledným mýtom, ktorý o smart domácnostiach koluje, je, že si ich môžete zriadiť iba v novostavbách. Do istej miery je to aj pravda – v novostavbe totiž môžete elektroinštalácie týkajúce sa inteligentného riadenia domácnosti zahrnúť už do projektovej prípravy, zatiaľ čo v starších domácnostiach s nimi môže byť problém. Existujú však rôzne šikovné riešenia a napríklad na strešné okná môžete namontovať motor a poháňať ho hoci aj solárnym pohonom.

About the author

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!