Prečo si za obklad v interiéri zvoliť travertín?

Nedokonalosti pleti sa dajú prekryť vhodným make-upom. Kvalitných kozmetických produktov je na trhu naozaj veľa. Akú kozmetiku si ale vybrať pre steny vo vašom interiéri? Pevný a odolný obklad z prírody je najlepším riešením!

Aké výhody má travertín?

Travertín je materiál prírodného pôvodu s množstvom pozitívnych vlastností. Medzi ne patrí absolútna šetrnosť k životnému prostrediu. Okrem toho sa s travertínom ľahko manipuluje a pracuje. Nová dlažba travertín bude určite aj potešením pre oko.

Napriek poréznej štruktúre materiálu sa travertín vyznačuje veľkou silou, schopnou konkurovať mramoru a žule. Póry prítomné v travertínovej štruktúre sú uzavreté a nie sú schopné prepúšťať vlhkosť do kameňa.

Výsledkom je, že materiál sa vyznačuje dobrou odolnosťou proti vlhkosti a mrazu. Čo sú všetko vlastnosti, ktoré oceníte v kúpeľni, kuchyni aj na dvore svojho domu.

Vysokokvalitné ukazovatele travertínu

Ľahkosť použitia a prijateľná cena travertínu so všetkými jeho vysokokvalitnými ukazovateľmi prispievajú k zvýšeniu dopytu po kúpe a použití kameňa v stavebníctve a nahrádzajú ho drahšími druhmi materiálov prírodného pôvodu.

Originálny travertínový obklad sa široko používa vo vonkajšej aj vnútornej výzdobe budov. Popularita tohto minerálu je zaistená najmä vďaka jeho vynikajúcemu vzhľadu a dobrému výkonu.

Položiť travertín je pomerne jednoduché, avšak pri práci s kameňom sa oplatí poprosiť o pomoc profesionálov, ktorí správnym prístupom zvýraznia jeho originálny ráz.

Travertínová dlaždica má dostatočnú pevnosť a je schopná udržať si svoj pôvodný vzhľad po mnoho desaťročí, pričom sa pod vplyvom kyslíka v priebehu rokov zosilňuje. Najlepšie ale urobíte, ak sa o všetkých jeho vlastnostiach presvedčíte sami. Príjemné okúzlenie sa určite dostaví.

Text: PR, foto: unsplash.com

About the author

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!