Ako vybrať obklad do kúpeľne? Tieto kritériá sú najdôležitejšie

Pri zariaďovaní alebo prerábaní domu musíte urobiť množstvo dôležitých rozhodnutí, ktoré už nebudete môcť zmeniť. Jedným z takýchto rozhodnutí je aj výber obkladu do kúpeľne. Je dôležité, aby bolo kvalitné, čo najdlhšie vám vydržalo a aby celkovo ladilo ku štýlu ostatných komponentov kúpeľne. Ako na správny výber tohto obkladu?

Ako vybrať obklad do kúpeľne? Tieto kritériá sú najdôležitejšie (Foto: unsplash.com)

Hľadajte rôzne varianty a držte sa rozpočtu

Nech už vyberáte čokoľvek, tak by ste si ako prvé mali spraviť malý prieskum trhu. Čo všetko môžete u rôznych predajcov nájsť, v akej cenovej relácií a môžete objaviť aj také typy obkladu, nad ktorými ste ani nepremýšľali alebo ste ich ani u nikoho nevideli. Zároveň si na túto fázu výberu musíte nechať dostatok času a ujasniť si, čo naozaj chcete a či to spĺňa vaše predstavy. Podľa toho si aj stanovte svoj rozpočet a po celý čas nákupu sa ho držte. Ak plánujete v kúpeľni napríklad infrasauny, úspora pri výbere obkladov je na mieste.

Materiál a údržba

Už pri nákupe by ste mali myslieť na to, ktorý materiál je najľahší na údržbu, ktorý je najodolnejší, na ktorej farbe nebude hneď vidieť špina alebo ktorý obklad sa bude najjednoduchšie dávať na stenu. Všetky tieto kritériá sú oveľa dôležitejšie, než cena samotná, pretože ovplyvňujú vašu spokojnosť s obkladom a aj jeho životnosť. Ktorý materiál je najlepší? Na výber ich máte viacero.

Keramické obklady sú najznámejšie a najpoužívanejšie, sú odolné, dlho vydržia, majú dobrú tepelnú vodivosť a jednoducho sa pokladajú. Sklenené obklady sú pre tých, ktorí majú radi lesklé povrchy. Sú o čosi drahšie, no kúpeľňu dokážu pekne ozvláštniť. Plastové obklady budú voľbou pre tých, ktorí chcú na tejto položke ušetriť. Majú dlhú výdrž, dokážu miestnosť odizolovať a inštalácia je jednoduchá. Obklady z prírodného kameňa pôsobia luxusne a nadčasovo, no treba rátať s tým, že je to nasiakavý materiál. Tu pomôže nakúpiť online a využite aj zľavy na stavebný materiál a obklady.

About the author

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!