Počuli ste už o solárnej sprche? Nemala by chýbať ani na vašej záhrade!

Počas horúcich dní vynikajúco padne možnosť niekde sa schladiť. Prečo by to nemohlo byť práve na vašej záhrade? Príjemné a rýchle schladenie totiž ponúka špeciálny typ sprchy, ktorý sa naozaj oplatí!

Počuli ste už o solárnej sprche? Nemala by chýbať ani na vašej záhrade!
(zdroj: unsplash.com)

Ekologická a takmer zadarmo

Solárna sprcha má obrovskú výhodu predovšetkým v tom, že veľmi lacno umožňuje získať teplú vodu, ktorá sa ohrieva v zásobníku vďaka slnečnému žiareniu. Je to zároveň veľmi ekologická alternatíva, keďže nepotrebuje pripojenie k žiadnemu elektrickému zariadeniu a nemá žiadne prevádzkové náklady. Môžete ju využiť nielen na schladenie sa, ale aj na klasické osprchovanie, hlavne, ak máte na záhrade aj bazén. Tým, že sa osprchujete pred kúpaním sa v bazéne, šetríte náklady aj na čistenie bazéna, keďže inak by ste doňho mohli zaniesť kamienky, trávu alebo iné nečistoty.

Na jar, aj v jeseni

O čo vlastne ide? Solárna sprcha je jednoducho zásobník vody s uzáverom na reguláciu teplej a studenej vody. Tento záhradný doplnok nájdete takmer v každom obchode so záhradníckym vybavením za dostupnú cenu. Je tiež málo pravdepodobné, že by sa vám nejakým spôsobom pokazila, alebo ste potrebovali ďalšie financie na jej údržbu. Môžete ju do záhrady umiestniť kedykoľvek a tiež kedykoľvek ju využívať – pri priaznivom počasí pokojne aj od apríla do septembra.

Zvládnu to aj domáci (ne)kutilovia

Konštrukcia nie je vôbec náročná. Aby však bolo vaše sprchovanie bezpečné, odporúča sa postaviť solárnu sprchu na vonkajšiu podlahu. Okrem toho je vhodné miesto na jej umiestnenie to, kde vám svieti slnko počas celého dňa najviac a tam, kde bude sprcha chránená pred vetrom. Zväčša sa skladá len z dvoch častí – zásobníka vody a plochy na ukotvenie do zeme. Samozrejme, existuje viacero typov, ktoré sa od seba odlišujú predovšetkým objemom zásobníka na vodu, použitým materiálom alebo farbou. Tak isto nájdete rôzny dizajn a prevedenie spŕch. Zásobníky bývajú obvykle oceľové, plastové alebo hliníkové. Poradiť sa ohľadom výberu sprchy sa môžete v každej predajni, kde ju majú k dispozícii a rovnako aj online na stránkach predajcov.

About the author

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!