Najkrajšie vianočné dekorácie – 5 tipov pre pekný vianočný domov

Vianoce sa pomaly blížia, dalo by sa skôr povedať, že už klopú na dvere. Aj vy si chcete vo svojej domácnosti vyčarovať atmosféru týchto sviatkov čo najlepšie? K tomu vám pomôžu vianočné dekorácie, máme pre vás hneď päť tipov.

1. Vianočné ozdoby

Vianočné ozdoby visiace na stromčeku nájdete v rôznych farbách, tvaroch a prevedeniach. Najčastejšie sa používajú na stromčeky vianočné gule. Mali by ste sa však pri nich riadiť fantáziou, radosťou a tradíciou. Ak chcete pocítiť súlad dôb minulých aj terajších, ozdobte svoj stromček marcipánovou v kombinácií s černicovou, levanduľovou, striebornou a zlatou v matnom prevedení.

2. Sviečky

Sviečky ako dekorácia, patria k neopakovateľnej atmosfére Vianoc s pridanou hodnotou. Vytvoria teplo domova, romantiku a využiť sa dajú nielen v interiéri, ale aj pred domom. Aj tu môžete dať priestor farbám, prípadne geometrickým tvarom, prírodným ozdobám s vetvičkami, alebo vložiť sviečky do klasických lampášov, pohárov, či svietnikov.

3. Girlanda

Girlanda vám vyčarí z každého priestoru rozprávku a ak je ihličie čerstvé, dokáže vám prevoniať celý dom. Ak ste aspoň trošku zruční, môžete si aj sami vytvoriť girlandu, ktorú si potom viete aj sami pripevniť ozdoby či svetielka. V prípade, že nechcete živú girlandu, tak aj tie umelé splnia svoj účel.

4. Vianočná ikebana

Nič neumocní vianočnú atmosféru viac, ako prestieranie štedrovečerného stola, ktorého súčasťou je vianočná ikebana. Môžete si ju vytvoriť v rustic prevedení, do ktorého zapojíte ihličie, drevo, šišky, lieskové oriešky. Pridať k nej môžete aj rôzne ďalšie vianočné dekorácie, akými sú sviečky, mašle, či gule.

5. Betlehem a Vianočná hviezda

Symboly Betlehema môžu byť dekoráciou, ktorá chytí za srdce každého vášho hosťa. Zďaleka nemusí byť iba pod vianočným stromčekom, ale môže zdobiť vaše dvere, sviečky, ikebany, či kozuby. Ďalší symbol, ktorý k Vianociam patrí je práve vianočná hviezda. Ak túžite vyzdobiť svoj domov v elegantnom štýle, vianočná hviezda vám v tom pomôže.

Foto: unsplash.com

About the author

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!