Máte doma správnu výbavu minibaru? Aký alkohol by nemal v domácnosti chýbať

Asi v každej domácnosti sa nájde minibar, alebo minimálne miesto, kde sa odkladá alkohol. Neznamená to, že by ste mali mať dvadsať fľašiek vodky v potravinovej skrinke, ale v prípade nečakanej návštevy alebo príjemnej večernej chvíľky sa nejaká tá fľaša kvalitnej whiskey zíde. Čo sa považuje za kvalitnú výbavu skrinky s alkoholom, a čo je tam možno zbytočne?

Máte doma správnu výbavu minibaru? Aký alkohol by nemal v domácnosti chýbať
(zdroj: unsplash.com)

Staňte sa sami sebe barmanom

Naplnený bar alebo skriňa s alkoholom vám môže pomôcť predísť unáhleným nákupom na poslednú chvíľu. Zároveň budete pripravení na akúkoľvek návštevu alebo nečakaný vpád kamarátov.

V prípade, že máte veľkú kuchyňu, môžete na miešanie drinkov či nalievanie alkoholu využiť práve čoraz populárnejší ostrovček, ktorý sa začína stávať povinnou výbavou veľkých kuchýň. Ak vám chýba inšpirácie, recepty na miešané drinky nájdete aj tu.

Ako domáci bar vám však môže poslúžiť aj skrinka blízko knižnice alebo kuchyne. Mala by však byť dostatočne veľká, aby sa do nej zmestil dostatočný počet fliaš. A čo je teda „dostatočný“? Čítajte ďalej!

Víno do minibaru určite nie

V poriadnom mini bare by určite nemala chýbať kvalitná whiskey. Nielen že je to obľúbený mužský alkohol, ale viete z nej namiešať aj hotové poklady do pohára. Whiskey by však určite mala byť kvalitná. To spoznáte aj podľa krajiny pôvodu. Pokiaľ máte radi dymové tóny, siahnite po škótskej, jemnejšia chute nájdete má írska či americká whiskey.

Aj keď ste možno vínkový typ, do minibaru sa víno nehodí. Môžete ho však nahradiť portským alebo sherry. Tie totiž narozdiel od vína nevyžadujú chladné prostredie a sú ideálnym aperitívom pre návštevy.

Okrem whiskey patria k najpopulárnejším druhom alkoholu aj koňak a brandy. Aj tie sa do vášho minibaru hodia. Viete, aký je medzi nimi rozdiel? Pravý koňak sa viaže ku konkrétnej oblasti, v ktorej je vyrábaný (podobne ako šampanské), zatiaľ čo brandy sa môže vyrábať prakticky kdekoľvek, takže nájdete napríklad aj slovenské.

Stavte na dobrý základ

Okrem alkoholu na pitie by ste mali mať doma aj základové alkoholy, ktoré vám umožnia pripraviť rôzne drinky. Sú to napríklad rum, vodka, ale aj triple sec či tequila. Odporúčame nekupovať do minibaru ochutený alkohol.

Ak si nie ste istí, ktorý alkohol bude pre vás najvhodnejší, alebo ktorý vám najviac chutí, odporúčame kúpiť malé fľaštičky, ktoré dnes nájdete takmer z každého druhu alkoholu. Zistíte tak, či má pre vás zmysel kúpiť veľkú fľašu alebo nie.

Samozrejme, o nákupe alkoholu rozhoduje aj váš rozpočet. V prípade, že nechcete do alkoholu veľa investovať, vyberte si len tri základné druhy. Napríklad vodka, gin a biely rum. Ak k tomu pridáte ešte fľašku niečoho horkého, máte dobrý základ na spomínané drinky. Alkohol však nemusí byť drahou záležitosťou. Ten najlepší alkohol môžete nakúpiť aj online a za výhodné ceny.

About the author

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!