Chceli by ste byt či dom v Bratislave? Ako to je momentálne s cenami a čo sa viac oplatí?

Premýšľate nad presťahovaním sa do Bratislavy kvôli práci, skvelým možnostiam alebo rodine? V súčasnosti je bývanie v tejto oblasti naozaj komplikované a musíte zvažovať viacero faktorov na to, aby vám úplne vyhovovalo. Je to cena, vzdialenosť od centra, susedia aj veľkosť priestoru na život. V dnešnom článku sa dočítate ktorá oblasť na bývanie je v Bratislave najlepšia, pár tipov čím sa riadiť pri výbere a aj tipy na kúpu novostavby v Bratislave. 

Chceli by ste byt či dom v Bratislave? Ako to je momentálne s cenami a čo sa viac oplatí? (Foto: unsplash.com)

Najlepšie a najhoršie lokality na bývanie v Bratislave

Ak ste už niekedy v Bratislave bývali alebo aspoň poznáte časti Bratislavy, tak určite o najlepších adresách viete. No úplne sa to definovať nedá, ktorá lokalita je všeobecne najlepšia a ktorá najhoršia. Každý z nás má iné požiadavky. Niekto chce bývať v centre mesta a chce mať všetko po ruke, niekto má zas opačný názor. O tom, ako si vybrať bývanie sme písali aj v tomto článku. Chce byť bližšie prírode, nemať tak veľa ľudí pod oknami a radšej dochádzať do centra, než žiť v tom hluku.

Celkovo je ale najatraktívnejšia podľa zistených dát oblasť v okolí starého mesta a Ružinov. Naopak, najmenej atraktívne sú podľa ľudí Vrakuňa, Rača či Karlova ves. Je to spôsobené v podstate aj dopravnou situáciou alebo občianskou vybavenosťou. Ale ako sme spomínali, každý ma iné požiadavky a to čo nevyhovuje iným, môže vyhovovať práve vám.

Dom alebo byt v Bratislave?

Ak ste typ človeka, ktorý rád býva v centre, s bývaním v dome sa môžete rovno rozlúčiť. Všetko ale závisí od vašej finančnej situácie, to je kľúčový faktor v tomto prípade. Dom v centre väčšinou nájdete len v niektorých tých „exkluzívnych oblastiach“, kde sa cenová relácia takýchto nehnuteľností šplhá naozaj veľmi vysoko. Za takúto cenu by ste si vedeli kúpiť tri byty v menšom meste, ktoré budú v skvelom stave.

Zároveň vám ale radíme, aby ste si byt v tomto meste radšej kúpili, v prípade, že tam plánujete zostať. Vždy je lepšie platiť hypotéku, vďaka ktorej sa byt stáva postupne vašim majetkom, ako platiť len tak „do vetra“ mesačný nájom. Čiže najlepším riešením je určite kúpa bytu, či už nejakého staršieho alebo aj v novostavbe, všetko záleží opäť na vašich finančných možnostiach.

Chceli by ste byt či dom v Bratislave? Ako to je momentálne s cenami a čo sa viac oplatí? (Foto: byty-premiere.sk)

Byty na predaj v Bratislave

Keďže je najlepšie teda byt kúpiť, je dobré prezrieť si viaceré weby, bazáre alebo realitné kancelárie. Informujte sa, aké sú vaše možnosti, čo si môžete vo vašej cenovej relácií dovoliť a aká je aktuálna ponuka. Tip, ktorý by vám mohol pomôcť je, že sa momentálne v centre mesta stavia budova s názvom Premiére. Čo sa týka tejto možnosti, tak ju využijú hlavne tí, ktorí chcú bývať v centre mesta a záleží im napríklad aj na výhľade. Na výber máte široké cenové spektrum aj byty s rôznymi rozlohami. Ďalšie tipy na bývanie v Bratislave viete nájsť aj tu. 

About the author

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!