Riešime bývanie: 5 krokov, ako vybrať správne bývanie

Pri výbere nehnuteľnosti by nemal byť rozhodujúci prvý dojem, ale zvážte aj týchto 5 skutočností nižšie. Ak hľadáte bývanie pre seba, dbajte na to ešte viac. Nehnuteľnosť by si vás mala získať a osloviť. Pri obhliadke si predstavujte, ako by ste v nej bývali a či sa s predstavou viete stotožniť.

Byt či dom je dôležitá otázka

Ceny sú veľmi podobné, ale záleží najmä od povahy kupujúceho čomu dá prednosť. Moderným trendom sú montované domy, ktoré sú lacnejšie, ale kvalitné ako klasické murované domy. Medzi výhody domu patrí súkromie, záhrada. Naopak počítajte s nákladmi na údržbu a čas potrebný na starostlivosť.

Životný štýl a účel bývania

To je rozhodujúci pri výbere lokality. Sústreďte sa rovnako na veľkosť nehnuteľnosti. Zvážte, či dávate prednosť vysťahovaniu z mesta najmä ak uprednostňujete pokoj. Alebo ste akčný človek milujúci ruch veľkomesta. Ak však pracujete v meste a nechcete stráviť ráno a poobedie na cestách, dajte prednosť bývaniu v blízkosti práce.

Čas potrebný na ubytovanie

Čas od zabezpečenia nehnuteľnosti? Je to rovnako zásadné! Pri nedostavaných novostavbách aj starých budovách musíte počúvať s časom potrebným na rekonštrukciu. Na druhej strane bývanie bude zodpovedať presne predstavám budúceho majiteľa. Pri novostavbách vo výstavbe môžete aktívne riešiť dispozične svoje bývanie. Pomôcť môžu pomocníci, ako robotické vysávače. Ušetria veľa úsilia a hlavne času.

Veľkosti a dispozície

Aj malé byty pri dobrej dispozícii, môžu byť efektívne využité. Sústreďte sa najmä na dostatok svetla. Každému členovi domácnosti doprajte vlastný kútik, najlepšie rovno celú izbu. Pri ich zariadení viete ušetriť. Ak vyberáte nábytok online, populárne sú kupóny a kódy na zľavy na KuponyZdarma.sk, kde sú tisíce zliav do stoviek obľúbených obchodov. Ušetriť môžete pri každom nákupe online, nielen na zariadení ako nábytok, elektronika, ale aj pri nakupovaní potravín či v online lekárňach.

Náklady na bývanie a iné náklady

Môže ísť o náklady na cestu do práce alebo školy. Zvážte pri zaobstaraní nehnuteľnosti. Hlavné sú zálohové platby a tradičné mesačné náklady, ako aj poplatky za spoločné priestory.

About the author

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!