Riešime bývanie: 5 krokov, ako vybrať správne

Pri výbere nehnuteľnosti by nemal byť rozhodujúci prvý dojem, ale zvážte aj týchto 5 skutočností:

  1. Životný štýl a účel bývania je rozhodujúci pri výbere lokality. Sústreďte sa rovnako na veľkosť nehnuteľnosti. Zvážte, či dávate prednosť vysťahovaniu z mesta najmä ak uprednostňujete pokoj. Alebo ste akčný človek milujúci ruch veľkomesta. Ak však pracujete v meste a nechcete stráviť ráno a poobedie na cestách, dajte prednosť bývaniu v blízkosti práce.
  2. Čas potrebný na ubytovanie od zabezpečenia nehnuteľnosti je rovnako zásadný. Pri nedostavaných novostavbách aj starých budovách musíte počúvať s časom potrebným na rekonštrukciu. Na druhej strane bývanie bude zodpovedať presne predstavám budúceho majiteľa. Pri novostavbách vo výstavbe môžete aktívne riešiť dispozične svoje bývanie.
  3. Byt či dom je zásadná otázka. Ceny sú veľmi podobné, ale záleží najmä od povahy majiteľa čomu dá prednosť. Moderným trendom sú montované domy, ktoré sú lacnejšie, ale kvalitné ako klasické murované domy. Medzi výhody domu patrí súkromie, záhrada. Naopak počítajte s nákladmi na údržbu a čas potrebný na starostlivosť.
  4. Veľkosti a dispozície. Aj malé byty pri dobrej dispozícii, môžu byť efektívne využité. Sústreďte sa najmä na dostatok svetla. Každému členovi domácnosti doprajte vlastný kútik, najlepšie rovno izbietku.
  5. Náklady na bývanie ako aj náklady na cestu do práce alebo školy. Zvážte pri zaobstaraní nehnuteľnosti. Hlavné sú zálohové platby a tradičné mesačné náklady, ako aj poplatky za spoločné priestory.

About the author

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!